„Nedelsk“ atvyksta į Šakius

Rugpjūčio 6 dieną geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda nemokamai tikrins ir konsultuos moteris dėl krūties vėžio Šakiuose. Susitikimų metu gydytojai pasakos apie šios ligos požymius, profilaktiką, mokys krūtų savityros.

„Prieš dešimtmetį kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris mirdavo, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Šiandien krūties vėžys Lietuvoje nustatomas vis ankstesnėse stadijose, o ankstyva diagnostika leidžia onkologams taikyti individualų gydymą, todėl mažėja mirštamumas“. Jos teigimu, taip pat moterys vis labiau rūpinasi sveikata, nors dalis vis dar atidėlioja vizitą pas gydytoją.

Dažniausiai „Rožinio kaspino“ autobusėlis per vieną dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai. „Nedelsk dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli“ – nuo birželio 1 d. su šiuo devizu jau 10-tus metus prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Rožinio kaspino“ autobusėlis suks ratą aplink Lietuvą.

„Rožinio kaspino” autobusėlis Šakių rajone lankėsi 2007, 2008 ir 2009 metais. Nemokamai susipažino su krūties vėžio požymiais, išmoko pirmąją savityros pamoką bei konsultavosi su gydytojais onkologais Lukšių, Lekėčių, Kudirkos Naumiesčio, Šakių, Slavikų, Sintautų, Gelgaudiškio, Giedručių ir Griškabūdžio moterys. Iš viso Šakių rajone nemokamai pasitikrino 789 moterys, septynioms iš jų rasti krūties vėžio požymiai ir jos nukreiptos tolesniems tyrimams ir gydymui.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Itin svarbu reguliariai tikrintis, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių. Norinčias nemokamai pasitikrinti krūtis kviečiame atvykti:

Data Vietovė Laikas Kontaktinis tel.
2012 08 06 Šakiai, prie parduotuvės „Aibė”, Kudirkos g. 61 14.30-18.30 val. 867881400

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *