Ką žada obuolių derlius šį sezoną?

Dar prieš 18 metų atsidaręs obuolių supirkimo punktas pritraukia lankytojus iki šių dienų, tuo tarpu spaudžiamoms sultims ateinantis sezonas jau bus trečiasis. V. Kudirkos gatvėje esančio 142-to namo kiemas kiekvienos vasaros pabaigoje ir viso supirkimo metu būna pilnas, kadangi jame netrūksta nei mažiausių vaikų, atvykusių kartu su tėvais, nei garbingo amžiaus sulaukusių senolių, kurie atvyksta parduoti surinktus obuolius arba išsispausti sulčių.

2012-ųjų vasara niekuo nesiskiria nuo kitų, jau šį šeštadienį, liepos 28 dieną prasidės obuolių supirkimas, tuo tarpu nuo rugjūčio 1 dienos bus spaudžiamos ir sultys : „ Šį sezoną tikimės daug obuolių, kadangi kas dvejus metus jų derlius būna žymiai didesnis“, – dalinosi įspūdžiais obuolių supirkėjas R. Sakalauskas.

Obuolių supirkimo punktas yra įsikūręs Šakiuose, ypač patogioje vietoje, kadangi kitoje kelio pusėje yra parduotuvė „Norfa“, taip pat pagrindinė Šakių gatvė, supirkimo punktas yra taip pat ir Zypliuose bei nuo šių metų ir Gelgaudiškyje. Tuo tarpu, jei žmonės negali pristatyti pririnktų obuolių į vietą yra važiuojama į namus, tačiau tik dėl didelio kiekio : „ Važiuojame į bet kurį Šakių rajono kaimą, gyvenvietę, tačiau tik dėl didesnio kieko“ ,- aiškino obuolių supirkėjas, tuo tarpu supirktus obuolius gabena į vaisių perdirbimo įmonę „Vaiskona“.

Sulčių spaudykla taip pat susilaukia nemažai klientų : „ Kai būna daugiau obuolių, tai ir spaudžiasi sulčių daugiau, tuo tarpu jei pas žmones neužderėjo daug obuolių, galima jų nusipirkti ir iš obuolių supirkimo punkto bei jas iš karto išsispausti, kaina taip pat lieka ta pati, kaip ir praėjusį sezoną.“

Spaudykla taip pat pristato naujovę „Tetrapaką“ – tai dėžutė su kraneliu, į kurią galima supilti šviežiai išspaustas sultis, tai ypač patogi naujovė , kuri atsirado vos prieš metus Vokietijoje, kurią galima įsigyti sulčių spaudykloje,  tai yra ypač patogu kiekvienai moteriai. Pakuotėje sultys gali išbūti net dvejus metus, tuo tarpu atidarius skonis išlieka nepakitęs mažiausiai 2 mėnesius, tuo tarpu stiklainiuose vos 2-3 paras : „Žmonėms reikia paaiškinti, kad suprastų, jog toks būdas yra žymiai patogesnis ir geresnis, kadangi įtikinti yra sunku, nes ne kiekvienas ryžtasi išbandyti naujovę, pakeičiant seną, patikrintą būdą, kuriuo yra įsitikinę.“

Tokio verslo mažame mieste neapleidžia ir konkurencija, tačiau kiekvienas žmogus renkasi pats kur pristatyti surinktus obuolius ar išsispausti sultis.

Šiuo metu turbūt visiems skaitantiems yra iškilęs klausimas, kokios gi yra tos kainos : „ Pradinė obuolių kaina 0,10 ct. už kilogramą, ko gero kaina turėtų kilti“, – kalbėjo R. Sakalauskas.

Sulčių spaudimo kaina yra išlikusi, kaip ir praėjusias metais:

Plautų obuolių – 18 lt, ne plautų – 15 lt.

Taigi, galima palinkėti derlingo sezono ir šurmulio kieme, kurį keltų lankytojai bei, kad žmonės, atvykę išsispausti sulčių, nebijotų išbandyti naujovės.

Indrė Grigelevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *