Lekėčių šaltinis. Ar atliekami vandens tyrimai?

Lekėčių šaltinisDidysis Rūdšilio šaltinis – neabejotinai populiariausia vieta Šakių rajono miestelyje, Lekėčiuose. Atvažiuosi ar rytą, ar vakare, ten praktiškai visuomet rasite žmonių semiančių vandenį.

Lekėčių šaltinis populiarus ne tik tarp vietos gyventojų. Vandens atsargas papildyti atvyksta ir aplinkinių miestelių bei miestų žmonės. Ne retai prie šaltinėlio galima sutikti ir kauniečių.

Kodėl šis Lekėčių šaltinis toks populiarus? Visų pirma žmonės nėra abejingi savo sveikatai, todėl gerti vandenį iš vietinio vandentiekio sistemos ryžtasi ne kiekvienas. Vanduo neskaidrus, neskanus ir entgi turi nemalonų kvapą. Panašu, kad “sveikatos” jame mažai.
Pirkti vandenį iš parduotuvės? Variantas, bet kainuoja. Ir dėl pačio vandens kokybės tai pat galima suabejoti. Galbūt jis ir išgaunamas iš švarių gręžinių, tačiau ilgą laiką prastovi parduotuvių lentynose plastikinėse pakuotėse ir dar šviesoje. Šis faktorius gali nulemti, jog toks vanduo per ilgesnį laiką gali prisotinti ne mineralinėmis medžiagomis, o toksinais.

Taigi, šaltinis tampa viena iš pagrindinių alternatyvų, kur galima pasisemti sveiko vandens. Ties šia vieta reikėtų sustoti ir daugiau paanalizuoti. Šaltiniu naudojasi daug žmonių, tačiau trūksta informacijos ar vanduo yra tiriamas ir kokie yra tyrimų rezultatai.

Kiek teko domėtis bendrasis vandens tyrimas, kuris kainuoja kelis ar keliasdešimt litų yra neišsamus ir parodo tik ar yra kalkių, nitratų, tačiau kaip dėl sunkiųjų metalų? Pastarieji gali stipriai pažeisti žmogaus inkstus. Kad ištirt ar jų yra vandenyje reikia atlikti išplėstinį tyrimą, kuris kainuoja kelis šimtus.
Suma nemaža, tad vargu ar kuris nors fizinis asmuo ryžtųsi investuoti dėl viešojo intereso. Juk geria ne jis vienas, tai kodėl turėtų mokėti vienas? Žinoma, iš dalies tos teiginys yra trumparegiškas, nes pirmiausiai reikia galvoti apie savo sveikatą. Visgi, akivaizdu, kad tyrimų atlikimo iniciatyvos turėtų imtis Lekėčių seniūnijos administracija, kuri turi užtikrinti vietos gyventojų sveiką ir saugų gyvenimą.

Užklausą dėl tyrimų išsiųsime Lekėčių seniūnui, o jo atsakymą pranešime Sakiai.info puslapyje. Jei pavyks inicijuoti išsamų vandens ištyrimą, rezultatus paskelbsime šioje svetainėje. Tuomet žmonės turės galimybę bet kada pasižiūrėti tyrimo rezultatus internete ir įsitikinti, kad Lekėčių šaltinio vandenį gerti sveika.

One thought on “Lekėčių šaltinis. Ar atliekami vandens tyrimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *